בלוג ג'וּלוּת

למה כשלון הוא הצלחה

וינסטון צ'רציל, ראש ממשלת אנגליה במלחמת העולם השניה נהג לומר:

הצלחה היא למעוד מכשלון לכישלון, מבלי לאבד את ההתלהבות

Blatt GamefulHeroes

למה הכשלון של דיוויד בלאט בסדרת גמר האנ.בי.איי הוא הצלחה ואיך זה קשור לדור המשחוק

Gamification ♛ מהו  משחוק?

מִשׂחוּק, או גיימיפיקיישן באנגלית, הוא שילוב מנגנוני משחקים וחשיבה משחקית בכל דבר שאינו משחק בהגדרתו (למשל: אפליקציות ואתרים, מותגים, שירותים, עסקים, פרסום ושיווק, הדרכה, חינוך, שגרת החיים), שמניעים לפעולה בהנאה, מעודדים נאמנות (אינגייג'מנט) בכדי לשפר תוצאות ולשכלל יכולות ולסייע בפתרון בעיות.

– ד"ר חנן גזית, 2011.

אם אנחנו רוצים להניע אנשים לפעולה בהנאה, אנחנו צריכים להכיר לעומק את מאפייני המשתמשים / השחקנים שלנו על המגרש. בעידן המִשׂחוּק אנשים מורגלים ואפילו מצפים להשתתף באתגרים חדשים ומהנים שיעצימו אותם. בפוסט מפורטים 18 מאפייני המישחוק כדרך פעולה בחיים שהם שילוב של עמדות, אמונות וכישורים/ מיומנויות. להרחבה בנושא, ראו הרצאות וסדנאות על סודות המישחוק להצלחה

איפה מתחילים למשחק  את האתר, האפליקציה, המותג או השירות/ מוצר שלכם להצלחה? ראשית, עשו חושבים: מהן המטרות העסקיות שלכם? איך תמדדו את ההצלחה? מיהם קהלי היעד שלכם? איזה משימות ברות-השגה אתם יכולים להציע לקהל היעד שלכם? איזה אתגרים משחקיים המשתתפים יעשו וירגישו מועצמים, גיבורים הראשיים? כתבו לפחות עשרה רעיונות למשימות ואתגרים על דף. הראו לחברים ועמיתים וקבלו מהם משוב. בחרו את המשימות הכי טובות ליישום בפועל שמתחברים לצרכים הבסיסיים של האנשים באופן אותנטי. בשלב הבא, חפשו ואתרו את הטכנולוגיות שיעזרו לכם למשש את רעיונות המישחוק שלכם באופן אופטימאלי. התייעצות עם מומחים לעיצוב מישחוק איננה חובה, אבל זה יכול לקצר לכם תהליכים ולחסוך זמן, כסף ומשאבים רבים. אז תתחילו למשחק כל הדרך להצלחה Start Gamify!

ד"ר חנן גזית

ד"ר חנן גזית חוקר גיימינג, מרצה, משחקולוג. מומחה בניתוח התנהגות משתמשים ולמידה בסביבות מציאות מדומה, משחוק וחשיבה משחקית, גיימיפיקיישן. ראש המרכז הישראלי של איגוד חוקרי משחקים דיגיטליים העולמי. מייסד ג'וּלוּת juloot יועץ לארגונים, חברות הייטק וסטארטאפים בעיצוב ופיתוח משחקים ופתרונות גיימיפיקציה.

גיימינג בראש היא פינה כמעט יומית עם ד״ר חנן גזית חוקר גיימינג, משחקולוג מומחה לחשיבה משחקית ומייסד ג׳וּלוּת. הצטרפו פייסבוק | קבוצת וואטסאפ | ערוץ טלגרם | גילוי נאות | חפשו 'משחוק העתיד' בספוטיפיי, אייטונס אפל / גוגל פודקאסטס והאזינו בכל זמן שתבחרו קישור | אהבת את הפוסט? להרשמה לניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים כאן | להזמנת הרצאה (גם מקוונת) קישור | לקביעת פגישת ייעוץ ו/או שת"פ עסקי כאן

האזינו לפודקאסט משחוק העתיד
פודקאסט
ערוץ יוטיוב juloot
ערוץ יוטיוב
וואטסאפ
וואטסאפ

דילוג לתוכן