בלוג ג'וּלוּת

סקס, סמים, ווידאו גיימס

גיימינג בראש #54 עם ד״ר חנן גזית: סקס, סמים, ווידאו גיימס

מלונות היוקרה שיפתחו בחג השבועות מציעים הפוגה זמנית, מספר הכניסות לאתרי פורנו באירופה ובארה״ב עולה והביקוש לקאנאביס חוגג. כעת בימי המשבר אסקפיזם טהור ובריחה זה שם המשחק.

במקביל, ניכרת מגמת עליה משמעותית באחוזי הצפייה בשידורי לייב בפלטפורמות הסטרימינג המובילות טוויץ 72%! יוטיוב, פייסבוק וגם במיקסר. פלטפורמות ייעודיות אלה מאפשרות לכל אחד לשדר תוכן בכל נושא דרך האינטרנט בשידור חי (באנגלית ״לייב סטרימינג״). בעולם הגימינג גיימרים-שדרנים שמשדרים את משחקי הוידאו שבהם משחקים ב״לייב סטרימינג״ מכונים ״סטרימרים״.

גיימינג בראש 54 עם ד"ר חנן גזית
גיימינג בראש 54 עם ד"ר חנן גזית. קרדיט אינפוגרפיק: ScreenRecorder

לפני חודש עלה בפיד שלי בפייסבוק גיימינג שידור חי בסטרימינג של גיימר מעולה שכינויו THINND. הוא משחק בעיקר קול אוף דיוטי ומאז שהתחלתי לעקוב אחריו כמות הצופים בערוץ שלו גדלה פי ארבע ועומדת נכון לעכשיו על 667,000 עוקבים!

קרדיט תמונה: Thinnd משחק COD פייסבוק גיימינג

עוגן של שפיות

לדעתי, הסיבה לעליה בביקושים אלה היא שהגיימרים שיוצרים תוכן איכותי עוזרים לצופים בשידורים החיים שלהם להפיג את תחושת הבדידות ורגשי הפחד. שידורי הגיימרים-שדרנים משחקים במשחקי וידאו מהווים עוגנים קטנים של שפיות ובידור .

בערוצי הסטרימרים מתקיים שיח ואינטראקציה חברתית בין כל הצופים בערוץ וזאת על בסיס יומי או שבועי קבוע. בכך הם עונים על צרכים אמיתיים: וודאות בעידן של כאוס וחוסר וודאות, חיבור והשתייכות לקהילה בעידן של ריחוק חברתי.

האם מגמת העליה באחוזי הצפיה בפלטפורמות הסטרימינג תמשך גם שהמשבר יהיה מאחורינו? מהם ערוצי הגיימרים-סטרימרים הכי שווים? אשמח לשמוע בתגובות.

ד"ר חנן גזית

!GAMEON

גיימינג בראש היא פינה *כמעט יומית עם ד״ר חנן גזית חוקר גיימינג, משחקולוג מומחה לחשיבה משחקית ומייסד ג׳וּלוּת.

הצטרפו פייסבוק | קבוצת וואטסאפ | ערוץ טלגרם | חפשו פודקאסט 'משחוק העתיד' בספוטיפיי, אייטונס, גוגל פודקאסטס והאזינו בכל זמן שתבחרו | אהבת את הפוסט? להרשמה לניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים כאן | להזמנת הרצאה (גם מקוונת!-) | לקביעת פגישת ייעוץ ן/או לפניות עסקיות כאן | גילוי נאות

האזינו לפודקאסט משחוק העתיד
פודקאסט
ערוץ יוטיוב juloot
ערוץ יוטיוב
וואטסאפ
וואטסאפ

דילוג לתוכן